18 listopada 2018 – XXXIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu obchodzimy:

·         we wtorek (20 XI) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera;

·         w środę (21 XI) wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

·         w czwartek (22 XI) wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Chórów Kościelnych;

·         w sobotę (24 XI) wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, Prezbitera i Towarzyszy, Męczenników.

2. W następną niedzielę (25 XI) uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktu poświęcenia. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia w uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny.

3. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej “Torba Samarytanka”, prowadzonej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dobroczynności. Akcja jest organizowana na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących z naszej Archidiecezji. Aby włączyć się w to dzieło należy ze stolika przy wyjściu wziąć torbę, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do Parafii do dnia 30 listopada. Za każdy gest dobrej woli składam serdeczne: Bóg zapłać!

4. Głównym tematem numeru “Dróg Miłosierdzia” jest 100-lecie niepodległości Polski. Poruszone są takie sprawy jak: wolność narodowa, ojczyzna – z chrześcijańskiego punktu widzenia, czy niepodległość.  `

5. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyznał naszej parafii dotację na remont elementów tynkowanych ościeży okiennych, remont elewacji ściany bocznej i tylnej nad zakrystiami, wykonanie spadków terenu z izolacją z folii oraz remont więźby dachowej.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła wczoraj mieszkańcom Nowinki i bardzo proszę o sprzątnie kościoła w sobotę 24.11 kolejnych mieszkańców Nowinki.

7. Wszystkich Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.