Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 I 2019 r.

1 Dziś kończy się okres Narodzenia Pańskiego, ale – tradycyjnie – do święta Matki Bożej Gromnicznej (2 II) będziemy śpiewać kolędy, a żłóbek Pana Jezusa pozostanie w kościele.

2. Trwa kolęda, czyli wizyta duszpasterska.  Dziękuję za serdeczne przyjęcie i ofiary na kościół. Program kolędy w tym tygodniu:

– 14.01 – wieś Romanówka od g. 9.00

– 15.01 – Romanówka Kolonia i Wólka od g. 9.00

– 16.01 – Holiki od g. 12.00

3. Zapraszam do lektury styczniowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Jego temat brzmi “Szukając jedności w Chrystusie” i jest poświęcony budowaniu jedności wśród chrześcijan. Można w nim znaleźć ciekawe materiały dotyczące Tygodnia Ekumenicznego, różnic między katolicyzmem a prawosławiem oraz osoby apostołki jedności Bł. Bolesławy Lament.

4. W piątek (18 I) rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: “ Dąż do sprawiedliwości”, a zakończy w piątek (25 I) w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

5. Msza Święta w intencji Ks. Biskupa Henryka Ciereszko, z okazji Jego imienin, będzie sprawowana w sobotę (19 I) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.

6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską od lat 15 na rekolekcje powołaniowe, które rozpoczną się w piątek (1 II) o godz. 16.00, a zakończą w niedzielę (3 II) około godz. 14.00.

7. Rozpoczęła się peregrynacja Obrazu Matki Bożej. Główną intencją peregrynacji Obrazu jest odnowienie życia religijnego, modlitewnego i moralnego rodzin naszej parafii oraz przygotowanie się do Misji Świętych, które odbędą się w sierpniu.

Jak przyjąć Matkę Bożą w naszych domach?

a. Obraz przebywa 24 godziny w każdej rodzinie.

b. Przejęcie Obrazu od jednej rodziny do drugiej odbywa się każdego dnia o godz. 18.00.

c. Wraz z Obrazem przekazywane są modlitewniki, które mogą być pomocą we właściwym przeżyciu czasu Nawiedzenia.

d. Swoje przeżycia w czasie przyjęcia Obrazu można odnotować w specjalnej Kronice.

e. W czasie Nawiedzenia niech towarzyszy nam ufna modlitwa do Matki Bożej.

f. Przyjęcie Obrazu nie jest związane z żadnymi zobowiązaniami pieniężnymi, lecz jest wyrazem wiary.

g. Po nawiedzeniu Matki Bożej w danej miejscowości będzie odprawiana Msza św. w intencji rodzin, które przyjęły Obraz. W tej chwili jest On w Romanówce, za chwilę będzie w Klatce i Romanówce Kolonii. Msza św. za Romanówkę – 27.01 w niedzielę g. 9.00.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i bardzo proszę o sprzątnie w sobotę 12.01 kolejnych mieszkańców Jałówki.

9. Wszystkich Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.