Ogłoszenia – 18 lutego 2018

1. Zachęcam do trzeźwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych przez cały Wielki Post.
2. W tym tygodniu obchodzimy:
– w czwartek (22 II) święto Katedry św. Piotra, Apostoła;
– w niedzielę (25 II) – zbiórka do puszki na Misje
3. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu:
• DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 16.30
• GORZKIE ŻALE w niedziele po mszy św. o godz. 9.00.
4. W łączności z całym Kościołem, zgodnie z życzeniem Ks. Abpa Metropolity Tadeusza Wojdy, w piątek (23 II) przeżywamy dzień MODLITWY i POSTU w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy!
5. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
6. CARITAS Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki jałmużny wielkopostnej. Skarbonki znajdują na stoliku przy wyjściu z kościoła.
7. W lutowym numerze „Dróg Miłosierdzia” wiele miejsca poświęcono św. Stanisławowi Kostce – Patronowi roku 2018.
8. Stowarzyszenie Otwarty Dom po raz kolejny pragnie zaprosić na święta Wielkanocne polskie dzieci z domów dziecka z Litwy. W związku z tym zwraca się z prośba do rodzin i osób, które chciałby przyjąć do swoich domów czas świat gości z młodych Polaków z Litwy. Przyjazd dzieci zaplanowany jest na środę 28.03, a odjazd na środę 4.04. Chęć przyjęcia gości można zgłaszać do 19.02 drogą mailową, pisząc na adres otwartydom@gmail.com lub dzwoniąc pod numer tel. 695629678.Zebranie organizacyjne rodzin przyjmujących dzieci odbędzie się 21.02 o godz. 15.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8
9. Zapraszam na Seminarium Odnowy Wiary.
10. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w sobotę mieszkańców Jałówki.
11. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia