3 Niedziela Zwykła –26 I 2020 r.

1.Dziś przeżywamy w Kościele niedzielę Słowa Bożego, którą ustanowił papież Franciszek listem apostolskim “Aperuit illis”. Jest ona poświęcona przyjęciu, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek (27 I) wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa;
we wtorek (28 I) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora K-ła;
w środę (29 I) wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, Zakonnicy, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny;
w piątek (31 I) wspomnienie św. Jana Bosko, Kapłana;
1-sza sobota (1 II) – czcimy Niepokalane Serce Maryi.

3. Za tydzień, w niedzielę (2 II) święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic według porządku niedzielnego.

W tym dniu tradycyjnie żegna się żłóbek i kończy śpiewanie kolęd. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Taca jest zbierana na zakony klauzurowe.

Jest to 1-sza niedziela lutego.

4. AWSD w Białymstoku organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej powyżej 16 roku życia w dniach od 31 stycznia do 2 lutego pod hasłem: “On żyje i chce, abyś żył”. Szczegóły na stronie internetowej: awsd.bialystok.pl .

5 W zakrystii świece gromnice w cenie 8 zł para, które poświęcone w Święto MB Gromnicznej powinny być w każdej rodzinie.

6 Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańców Majewa Kościelnego i proszę o sprzątanie w sobotę mieszkańców Majewa Podleśnego

7 Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia