VIII Niedziela Zwykła – 03 III 2019 r.

1.     W tym tygodniu obchodzimy:

·         w poniedziałek (4 III) uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej i naszej parafii. Zapraszam na mszę św. o 18.00.

·         Środa Popielcowa (6 III) – rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem w naszym kościele o godz.: 9.00 i 17.00.W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Wst7. Zapraszam na kolejną duchową konferencję w Roku Jubileuszowym. Odbędzie się ona 14 marca – temat to: Rodzina- ostatni bastion w procesie niszczenia wartości chrzescijanskich. Wygłosi ją Ks. Wojciech Kapica, zaangażowany w Diecezjalną Diakonię Obrony życia i rodziny.Początek po mszy św. o 17.00  czyli ok 17.45rzemięźliwość – to powstrzymanie

się od spożywania pokarmów mięsnych – obowiązuje wszystkich po ukończeniu 14 roku     życia aż do śmierci. Post – to ograniczenie ilości spożywanych potraw – obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek i dotyczy wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

·         7 III – 1 czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

·         w piątek (8 III) Episkopat Polski wyznaczył dzień modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób nieletnich. W tej intencji będzie odprawiona Droga Krzyżowa.

W piątek (8 III) – Dzień Kobiet – modlimy się w intencji niewiast.

2.  Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu:

·         DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 16.15

·         GORZKIE ŻALE w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Za udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i Rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam!

3 Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w piątek 12 kwietnia i będą kontynuowane w          sobotę i       niedzielę czyli 13 i 14 kwietnia. Poprowadzi je w tym roku o. Feliks Kubicz –         zakonnik      Werbista z Kleosina, ceniony spowiednik

4  Dziś ofiary na tacę na potrzeby Archidiecezji Białostockiej, za tydzień na prace  remontowo –  inwestycyjne naszej parafii.

5. Została powołana 12 osobowa Rada Parafialna. Dziękuję Panom za zaangażowanie i chęć działania na rzecz naszej parafii. Od jutra będzie trwał remont kościoła wg projektu, który składaliśmy do UM; została podjęta decyzja o wykończeniu plebanii;  natomiast w sobotę 9 marca zapraszam wszystkich chętnych panów z piłami ale i do pomocy – będziemy ścinać krzaki i drzewa zasłaniające kościół i mury. Chcemy, aby na Misje Święte było pięknie wokół naszego kościoła.

6. Można nabywać specjalnie na Jubileusz naszej parafii zrobione kubki

7. Zapraszam na kolejną duchową konferencję w Roku Jubileuszowym. Odbędzie się ona 14 marca – temat to: Rodzina- ostatni bastion w procesie niszczenia wartości chrzescijanskich. Wygłosi ją Ks. Wojciech Kapica, zaangażowany w Diecezjalną Diakonię Obrony życia i rodziny.Początek po mszy św. o 17.00  czyli ok 17.45

8. Dziękuję za sprzątanie  kościoła mieszkańcom Majewa Podleśnego i proszę o sprzątanie    w sobotę 16 marca pierwszych mieszkańców Chwaszczewa.

9. Wszystkich Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.