2 grudnia 2018 – I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczyna się Adwent – czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty będą odprawiane we środy 5, 12, 19 oraz w sobotę 22.12 o godź. 6.30. Po mszach zapraszam wszystkich na śniadania „roratnie” w sali.

2. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 14-16 grudnia. Rekolekcje będzie prowadził Ks. dr Adam Ciereszko.

3. Od dziś można nabywać opłatki wigilijne w zakrystii i w kancelarii. Ofiary złożone za opłatki będą częściowym wynagrodzeniem Pana Organisty.

4 Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej.

5. Dziękuję za składanie wypełnionych toreb Samarytanek. CARITAS rozprowadza świece wigilijne duże w cenie 12 zł.

6. W tym tygodniu obchodzimy:

·         w poniedziałek (3 XII) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera;

·         w czwartek (6 XII) wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa; jest to 1-szy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania;

·         w piątek (7 XII) wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła – jest to 1-szy piątek miesiąca. Odwiedzę chorych od godziny 9.00.

·         w sobotę (8 XII) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, i 11.00,

7. 18.12 we wtorek organizuję wyjazd do Białegostoku do AWSD na sztukę teatralną. Zapisy u mnie. Koszt 12 zł za autokar. Zostało 6 wolnych miejsc.

8. Zapraszam do czytania prasy katolickiej – grudniowy, jubileuszowy numer Drogi Miłosierdzia w cenie 3 zł.

9. Ofiary na tacę za tydzień, na fundusz remontowo –inwestycyjny naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę msze św. będzie sprawował Ks. Proboszcz Grzegorz Malewicz, ja natomiast będę od 9 do 11.12 prowadził rekolekcje adwentowe w parafii NMP z Guadalupe w Białymstoku. Proszę o modlitwę.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła wczoraj mieszkańcom Jałówki i bardzo proszę o sprzątnie kościoła wyjątkowo we czwartek 13.12 kolejnych mieszkańców Jałówki.

11. Wszystkich Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.