11 listopada 2018 – XXXII Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości – 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele o godz. 11.30.. Dziś 2-ga niedziela miesiąca – taca na fundusz remontowo-inwestycyjny.

2. W Bazylice Archikatedralnej trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00).

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek (12 XI) wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;

·         we wtorek (13 XI) wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, 1 – szych Męczenników Polski;

·         w piątek (16 XI) uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. W tym dniu nie ma postu – można spożywać pokarmy mięsne. W Katedrze o godz. 18.00 Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

·         w sobotę (17 XI) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

4. Rodziny, które chcą zaprosić do swego domu na święta Bożego Narodzenia dzieci z ubogich rodzin na Litwie, są proszone o kontakt ze Stowarzyszeniem “Otwarty Dom”. Spotkanie organizacyjne z chętnymi rodzinami odbędzie się w środę (14 XI) o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8 w Białymstoku. Można też zgłosić chęć przez e-mail: otwartydom@gmail.com lub nr tel. 695 629 678.

5. Zapraszam do nabywania czasopisma Drogi Miłosierdzia. Głównym tematem numeru jest 100-lecie niepodległości Polski. Poruszone są takie sprawy jak: wolność narodowa, Ojczyzna – z chrześcijańskiego punktu widzenia, czy niepodległość.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła wczoraj mieszkańcom Nowinki i bardzo proszę o sprzątnie kościoła w sobotę 17.11 kolejnych mieszkańców.

7. Wszystkich Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.