Ogłoszenia – 11 lutego 2018

 

1. Dziś przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych oraz specjalne błogosławieństwo.

2. Za tydzień będziemy gościli przedstawiciela AWSD w naszej parafii, który będzie zbierał ofiary na tacę na Seminarium.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

– 14 lutego – Środa Popielcowa (14 II) – rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem w naszym kościele o godz. 9.00 i 15.30

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post.
• Wstrzemięźliwość to powstrzymanie się od pokarmów mięsnych – obowiązuje wszystkich po skończeniu 14 roku życia aż do śmierci.
• Post to ograniczenie ilości spożywania potraw – obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek i dotyczy wszystkich między 18, a 60 rokiem życia.

– 15 lutego – Wspomnienie Bł. Michała Sopoćko, Prezbitera

4. Od Środy Popielcowej (14 II) do 1 niedzieli Wielkiego Postu (18 II) są dni modlitwy o ducha pokuty.

5. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu:

• DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 16.30
• GORZKIE ŻALE w niedziele po mszy św. o godz. 9.00
Zapraszam w sposób szczególny dzieci. Rozdane dziś będą plansze.

6.Dziś rozpoczyna się 51. Tydzień MODLITW o TRZEŹWOŚĆ NARODU. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

7. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na Tablicy informacyjnej oraz na ulotkach.

8. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w piątek przed Niedzielą Palmową (23 III) i będą trwały do niedzieli (25 III). Poprowadzi je Ks. Dyrektor Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji Kamil Dąbrowski. Za udział w nabożeństwach pasyjnych i Rekolekcjach Wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

9. Zapraszam do nabywania czasopisma Drogi Miłosierdzia. W lutowym numerze wiele miejsca poświęcono św. Stanisławowi Kostce – Patronowi roku 2018.

10. Zapraszam na Seminarium Odnowy Wiary.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę mieszkańcom Jałówki.

12. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia