Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.

       
         W dniu dzisiejszym w naszej Wspólnocie parafialnej zakończyliśmy – rozpoczęte czterdziestogodzinnym nabożeństwem – Uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej wspólną Eucharystią sprawowaną przy ołtarzu polowym, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz dr hab. Biskup Henryk Ciereszko.
Słowo skierował do wiernych Ksiądz Adam Iwanowicz, który przez ostatnie 2 dni towarzyszył swoją kapłańską posługą naszej Wspólnocie. W homilii Ksiądz Adam powiedział o jakże istotnej w naszej wierze ŻYWEJ relacji z Jezusem Chrystusem bez, której nasza wiara usycha, obumiera. Usłyszeliśmy też o Maryi – Matce naszego Boga – o żywym, pierwszym tabernakulum, o tym w jaki sposób Apostołowie widzieli i opisywali Maryję, jej cechy, jej postawy, jako pokornej, cichej, a zarazem zjednoczonej w cierpieniu ze Swoim Synem. Ksiądz Adam pięknie zaznaczył, że Maryją jest Matką Eucharystii, że uczestniczyła w początkach rodzenia się naszego Kościoła, była obecna w wydarzeniach życia Jezusa, ale też wspomniana jako Ta, która wskazuje na Jezusa, tak jak zrobiła to w Kanie Galilejskiej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” J 2, 5b, nigdy nie przysłaniając żadnym swoim gestem, słowem, czynem Osoby Jezusa. Po zakończonej Eucharystii, przez Najświętszym Sakramentem wspólnie modliliśmy się w Litanii Loretańskiej, zanosząc przed Oblicze Jezusa nasze intencje za wstawiennictwem Maryi, a potem wyruszyliśmy w procesji wokół kościoła podążając za Życiem za Jezusem Eucharystycznym, całą uroczystość zakończyliśmy śpiewając – Te Deum laudamus – wczesnochrześcijański hymn modlitewny. Po otrzymaniu błogosławieństwa od Jezusa udaliśmy się na festyn zorganizowany przez naszą parafię. Dalszy plan przeżywania radości dzisiejszego dnia lekko pokrzyżowała deszczowa pogoda, ale mimo deszczu pogodne nastroje wcale nie ustępowały. Gdy wyszło słońce kontynuowaliśmy nasze świętowanie, mogliśmy usłyszeć kilka pieśni, wykonanych przez nowo założoną przez Księdza Piotra scholę parafialną, która niebawem zacznie posługiwać swoim śpiewem na niedzielnych Eucharystiach. Oprócz wspólnych śpiewów i tańców, oglądaliśmy pokaz łazika marsjańskiego zaprojektowanego i wykonanego przez Politechnikę Białostocką – Wydział Mechaniczny – pod okiem Pana Kazimierza Dzierżek. Czas świętowania trwał, a uwieńczony w fotorelacji możemy oglądać w slajdach poniżej.
          Szczególne podziękowanie kierujemy do Księdza Biskupa dr hab. Henryka Ciereszki za przyjęcie zaproszenia i przeżywanie w naszej Wspólnocie parafialnej tak dla nas ważnych Uroczystości odpustowych. Dziękujemy Księdzu Stanisławowi Gniedziejko Dziekanowi sokólskiemu za obecność i posługę sakramentalną, Księdzu Marcinowi Kuczyńskiemu – Kierownikowi Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, Księdzu Krzysztofowi Maliszewskiemu -Kierownikowi Rowerowej Pielgrzymki na Jansa Górę, Księdzu Grzegorzowi Malewiczowi Proboszczowi parafii Przemieniania Pańskiego w Białymstoku, który pochodzi z Parafii Majewskiej, Księdzu Adamowi Iwanowiczowi – który prowadził czterogodzinne nabożeństwo i głosił dziś Słowo Boże podczas Odpustu, Księżom ościennych Parafii za pomoc w spowiadaniu przez te 3 dni. Podziękowanie kierujemy też do Pana Starosty sokólskiego Piotra Rećko i Pana Prezesa LGD „Szlak Tatarski” Piotra Bujwickiego za Patronat i pomoc finansową w zorganizowaniu Festynu Parafialnego.  Dziękujemy za obecność Panu Kazimierzowi Dzierżek za pokaz możliwości lazika oraz Panu redaktorowi z portalu isokółka.eu za piękne udokumentowanie  Uroczystości majewskich.
Galeria zdjęć z Festynu parafialnego

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.