Pielgrzymka Różanostocka – Majewo

Piesza Pielgrzymka Różanostocka


Pierwsza Piesza Pielgrzymka Różanostocka (PPR) wyruszyła do Matki Bożej Różanostockiej 25 czerwca 1981 roku z racji uroczystości koronacyjnych Obrazu Matki Bożej Różanostockiej – Wspomożycielki. W tym roku to już 37 PPR, w której pielgrzymi kontynuując tą piękną tradycję, podejmując trud i wysiłek, zanosząc Maryi podziękowanie za miniony rok, a także oddając swoje intencje i bliskich.
W tym roku pielgrzymka przebiegała pod hasłem przeżywanego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”.
Wierni przez trzy dni muszą stawić czoła zarówno zmianom pogodowym jaki i trudnościom w dostępie do ciepłej wody – ale zawsze podjęty trud, wytrwałość zostają wynagrodzone.
Tak jak w ubiegłych latach, nasza parafia w sobotę – 24 czerwca – gościła pielgrzymów z jedenastu grup, na tę noc stała się ich „domem”.
Na początku Ksiądz Proboszcz przywitał pątników zmierzających do sanktuarium w Różanymstoku. O godzinie 19:30 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Homilię wygłosił Ksiądz Adam Kiermut – neoprezbiter, który w głoszonym słowie  zachęcał pątników do pochylania się w miłości nad drugim człowiekiem. Po Mszy Świętej wierni otrzymali błogosławieństwo na dalszą drogę. W niedzielę – 25 czerwca – od godziny 8:30 pielgrzymi opuszczają naszą parafię i wyruszają w ostatni etap ich wędrówki.

Serdecznie podziękowania kierujemy do Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy za przybycie do nasze wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim kapłanom, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie, oprawie liturgicznej, chórowi z parafii św. Antoniego w Sokółce, a także wszystkim obecnym za udział we Mszy Świętej.
Serdeczne Bóg zapłacić wszystkim parafianom za zaangażowanie i pomoc w organizacji, szczególnie: ministrantom pod przewodnictwem Krzysztofa – za przygotowanie ołtarza polowego, dziewczynom z Oazy za posprzątanie miejsca wokół ołtarza, Paniom z Romanówki i Klatki za posługę w kuchni w sobotę i niedzielę.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu PPR na facebooku, gdzie można obejrzeć film z powitania przez Księdza Proboszcza kolejnych grup wchodzących do Majewa:

https://www.facebook.com/pielgrzymka.rozanostocka/

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z tego pięknego i radosnego dnia przeżywanego w naszej  parafii:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.