Ogłoszenia – 11 czerwca 2017

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy
2. W tym tygodniu obchodzimy:
• 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła
• 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika
• 15 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święta o godzinie 8.00 i 10.00.
Drodzy Parafianie – Procesja Bożego Ciała ma charakter dziękczynny i radosny i wiąże się z wyjściem na ulice parafii, aby Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie błogosławił domy i pola. W tym roku pójdziemy przez wieś Chwaszczewo – dlatego bardzo proszę o przygotowanie 4 ołtarzy, w różnych miejsca wsi.
W tym dniu proszę szczególnie panów o niesienie baldachimu i chorągwi, dziewczynki i dzieci z I Komunii Świętej o sypanie kwiatków, chłopców o niesienie różańca i innych o pomoc, aby Jezus w tym dniu mógł każdemu z Was błogosławić. W piątek nie będzie postu, ale w to miejsce proszę o modlitwę w intencji naszej parafii.
• 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
• W następną niedzielę – zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
3. Wczoraj w Katedrze Białostockiej ksiądz Tadeusz Wojda Biskup nominat otrzymał święcenia biskupie i jest nowym Ordynariuszem naszej Archidiecezji.
4. W dniu 19 czerwca w naszej Parafii będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Henryka Ciereszko.
W związku z tym bardzo proszę mieszkańców wsi Jałówka w sobotę 17 czerwca od g.11.00 o sprzątanie kościoła i placu wokół niego oraz przygotowanie kwiatów do kościoła.
5. Podczas wizytacji Ksiądz Biskup odwiedzi Szkołę Podstawową, a także chorych. Proszę o zgłoszenie się do mnie rodzin, u których są osoby chore i chciałyby przyjąć Księdza Biskupa w swoim domu.
Wizytację zakończy Uroczysta Msza Święta o godzinie 18.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.
6. Za 2 tygodnie będziemy gościli pielgrzymów udających się do Różanegostoku. Tradycją lat ubiegłych serdecznie proszę o zgłoszenie się do mnie Pań z Ramanówki, które przygotowywały posiłki księżom, klerykom, siostrom zakonnym na plebanii.
7. Bardzo serdecznie dziękuję za życzliwość w tym moim pierwszym tygodniu tu na parafii, za wsparcie, za okazywaną dobroć, za chęć niesienia pomocy Wam Parafianie i młodzieży, która tak licznie przychodzi codziennie do kościoła na Mszę Świętą. Informuję też, że w naszej parafii powstała Oaza – wspólnota dla młodzieży. Na pierwsze spotkanie przyszło 35 osób. Kilkanaście z Nich pojedzie już za 2 tygodnie na
15 dniowe wakacyjne Oazy, gdzie będą poznawać bardziej Boga przez modlitwę, spotkania w grupach i zabawę.
8. Funkcjonuje strona naszej parafii pod adresem internetowym: http://majewo.archibial.pl. Znajdują się tam bieżące informacje – aktualności, ogłoszenia, intencje Mszy Świętych na dany tydzień oraz zdjęcia.