19 Niedziela Zwykła 09 VIII 2020 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek (10 VIII) święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika;
we wtorek (11 VIII) wspomnienie św. Klary, Dziewicy;
w środę (12 VIII) wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, Zakonnicy;
w czwartek (13 VIII) wspomnienie św. Męczenników Poncjana, Papieża i Hipolita, Prezbitera;
w piątek (14 VIII) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika;
w sobotę (15 VIII) uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli Matki Bożej Zielnej. W tym dniu przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie plonów i kwiatów. Przed kościołem będzie zbiórka do puszki na Archidiecezjalne Radio “i”.

2.Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmijmy wyrzeczenie trzeźwości i abstynencji jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa oraz wyraz troski o trzeźwość Narodu Polskiego.

3. W następną niedzielę (16 VIII) obchodzimy Dzień Solidarności z mieszkańcami BEJRUTU w Libanie, poszkodowanymi przez potężny wybuch. W związku z tym przed kościołem po każdej Mszy św. będzie prowadzona przez CARITAS, zbiórka do puszki na pomoc poszkodowanym i cierpiącym mieszkańcom BEJRUTU.

4. Również 16.08 w niedzielę po mszy św. O 11.00 będziemy gościli p. Alę Nowik, która w sali parafialnej wygłosi wykład – „Cukrzyca od teorii do codziennej praktyki, oraz Aloes lek z Bożej Apteki w życiu codziennym – zdrowe odżywianie”. Będzie możliwość wymiany starych penów i glukometrów na nowe. Serdecznie zapraszam.

5. Bóg zapłac za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kładziewa, zapraszam w piątek za tydzień pierwszych mieszkańców Romanówki w godzinach popoludniowych.

6. Wieniec dożynkowy przygotwują mieszkańcy Jałówki.

7. 27.08 tj. We czwartek mszą św. O g. 19.00 rozpoczniemy Renowację Misji Świętych – poprowadzi je Misjonarz Franciszkanin Ojciec Radosław Solon.

8. Życzę Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz udanych wakacji i urlopów.