23 Niedziela Zwykła – 08 IX 2019 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy:

w czwartek (12 IX) wspomnienie Najśw. Imienia Maryi;
w piątek (13 IX) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła;
w sobotę (14 IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu ogólnopolska Akcja we Włocławku „Polska pod Krzyżem”. W związku z tym wydarzeniem w naszym kościele w sobotę o godz. 15:00 odbędzie się Koronka do Miłosiedzia Bożego oraz droga krzyżowa. Zachęcam do licznego udziału w tej modlitwie o dochowanie wierności Krzyżowi i Ewangelii w Polsce.

2. Wspólnota Otwartych Serc zaprasza osoby poszukujące współmałżonka, w każdą trzecią sobotę m-ca, na Mszę św. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana w Białymstoku w dolnym kościele.

`3. Mozna nabywać okolicznościowe kartki na 100-lecie parafii, rozmiar A5, koszt 2 zł

4 . Bardzo proszę aby w ciągu tygdonia do 15.09 opłacić Pielgrzymkę do Lichenia i Torunia.

5, Od 15.09 będzie można zapisywać intencje mszalne na rok 2020.

6. Od dziś po zakończeniu każdej mszy św. będziemy odmawiali modlitwę do Św. Michała Archanioła

7. Od nowego roku w każdą środę wieczorem będziemy odmawiali Nowennę do MB Częstochowskiej. Msza tego dnia będzie tzw mszą składkową.

8. Bardzo proszę o pomoc w zbieraniu jabłek w sadzie parafialnym. Pierwsze zbieranie będzie w najbliższy wtorek od g. 8.15

9. W sobotę 14.09 będziemy gościli w naszej parafii Wspólnote formacyjną z Czarnej Białostockiej, która będzie przeżywała Dzień Skupienia

10. Bardzo prosze o sprzatanie kościoła pierwszych mieszkańców Holik.

` 11. Ukazał się wrześniowy numer czasopisma „Drogi Miłosierdzia”. W nim m.in.: rozmowa z Metropolitą, Arcybiskupem Tadeuszem Wojdą o bieżących wydarzeniach w diecezji i o kwestii wychowania dzieci i młodzieży w dzisiejszych czasach.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.