Niedziela Miłosierdzia – 28 IV 2019 r

1.     Dziś jest patronalne święto kościelnej organizacji charytatywnej CARITAS. Rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia – przed kościołem są zbierane ofiary do puszki na potrzeby Caritas Archidiecezji Białostockiej. O godz. 20.05 w TVP 2 – koncert charytatywny na żywo “Polska Pomaga”, jako podziękowanie dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na świecie.

2. Skarbonki jałmużny wielkopostnej, możemy składać w zakrystii.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek (29 IV) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy;
we wtorek (30 IV) uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i  Męczennika, Głównego Patrona Polski;
w środę (1 V) uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i AWSD w Białymstoku; rozpoczyna się nabożeństwo majowe do Matki Bożej – codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
we czwartek (2 V) wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła; jest to 1-szy czwartek miesiąca maja – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
w piątek (3 V) uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma postu. Jest to 1-szy piątek miesiąca – odwiedzę chorych od 12.00.
w sobotę (4 V) wspomnienie św. Floriana, Męczennika; jest to 1-sza sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce NMP.
4. W  sobotę    (4 V)  o  godz.  9.00 spowiedź dzieci I Komunijnych i Ich rodziców, a  w niedzielę 5.05 o 11.00 I Komunia Święta.Bardzo proszę w poniedziałek na 16.30 o przyjście do kościoła Rodziców i dzieci na próbę.

5. Bardzo proszę kolejny raz mężczyzn o pomoc – skończymy prace na miejscu gdzie stała organistówka  Bardzo proszę we wtorek 30.04 na g 9.00 mieszkańców Jałówki,  Wólki i Kładziewa; na 11.00 Holik, Romanówki i Nowinki; na 13.00 Chwaszczewa, Majewa i Trzcianki, –  z przyczepkami.

6. Dziękuję za sprzątanie mieszkańcom Chwaszczewa.

7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego  tygodnia.