I Niedziela Wielkiego Postu – 10 III 2019 r.

1.     W tym tygodniu obchodzimy:

w środę (13 III) szósta rocznica wyboru Ojca świętego, modlimy się za papieża Franciszka.
2.     Dziś (10 III) ofiary na tacę przeznaczone są na prace remontowo-inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

3.     Caritas Archidiecezji Białostockiej wzorem lat ubiegłych przekazuje skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Ofiary będą przeznaczone na pomoc osobom chorym i starszym. Zachęcamy do tego dzieła szczególnie rodziców wraz z dziećmi. Skarbonki należy złożyć w czasie Triduum Paschalnego lub w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

4.     Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu:

DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 16.15;
GORZKIE ŻALE w niedziele po mszy św. o godz. 9.30. Zapraszam!
Za udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

5.     Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer “Dróg Miłosierdzia”, a w nim: jak dobrze przeżyć Wielki Post i dobrą spowiedź; o pracy białostockich misjonarzy na Kubie i o pomocy Żydom udzielanej przez katolików w białostockim getcie.

6.    Trwa remont kościoła wg projektu, który składaliśmy do UM; Bardzo dziękuję wszystkim  panom za wczorajszą akcję wycinania krzaków i drzew zasłaniających kościół i mury.

7. Można nabywać specjalnie na Jubileusz naszej parafii zrobione kubki i zapisywać się na obrazy MB.

8. Zapraszam na kolejną duchową konferencję w Roku Jubileuszowym. Odbędzie się ona 14 marca – temat to: Rodzina- ostatni bastion w procesie niszczenia wartości chrześcijańskich. Wygłosi ją Ks. Wojciech Kapica, zaangażowany w Diecezjalną Diakonię Obrony życia i rodziny. Początek po mszy św. o 17.00  czyli ok 17.45

9. Proszę o sprzątanie  kościoła w sobotę 16 marca pierwszych mieszkańców Chwaszczewa  po g.9.30.

10. Wszystkich Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.