OGŁOSZENIA 26 sierpnia 2018 – XXI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek (27 VIII) wspomnienie św. Moniki;

·         we wtorek (28 VIII) wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;

·         w środę (29 VIII) wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

·         w sobotę (1 IX) 79. rocznica wybuchu 2 wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny. Jest to 1-sza sobota   miesiąca – czcimy Niepokalane Serce NMP.

2. Za tydzień (2 IX) – 1-sza niedziela miesiąca. Taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

3. Bardzo dziękuję za udział w dzisiejszej uroczystości Ks. Abp Edwardowi Ozorowskiemu, Ks. Radosławowi za poprowadzenie 40-h nabożeństwa, wszystkim kapłanom, spowiednikom.Dziękuję Panu Staroście Piotrowi Rećko za patronat nad Festynem Parafialnym, również Panu Piotrowi Bujwickiemu prezesowi LGD Szlak Tatarski za wsparcie finansowe Festynu. Dziękuję Państwu Wilczewskim za ofiarowane róże do kościoła. Dziękuję. Parafianom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowej – Panu Pawłowi Mikłosz za skoszenie trawy na placu Festynu, Panom Leszkowi i Sławkowi Szyszko za pomoc techniczną na Festynie. Paniom za wszelkie wyroby kulinarne oraz wszystkim innym dzięki, którym Odpust i Festyn może się odbywać.

4. W Uroczystość naszej parafii zachęcam by uzyskać odpust zupełny. Warunki: spowiedź sakramentalna (stan łaski uświęcającej) odmówić modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dowolną modlitwę w intencjach Ojca Św. oraz wykluczyć przywiązanie nawet do grzechu powszedniego. Ofiarować go możemy za siebie lub bliskiego zmarłego.

5. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Wólki i proszę o sprzątanie kościoła w sobotę mieszkańców Romanówki.

6. Za tydzień w niedzielę namaszczenie chorych na każdej mszy św.

7. Wszystkich Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli odpustowej oraz pomyślnego tygodnia.