Wizytacja kanoniczna

 

Wizytacja kanoniczna (pasterska) Księdza Biskupa Henryka Ciereszko.

       W dniu 19 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć w naszej parafii Księdza Biskupa Pomocniczego Henryka Ciereszko. Wizyta biskupa w każdej parafii odbywa się raz na pięć lat, aby ksiądz proboszcz mógł zdać relację z dziedzin: życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno- gospodarczego.
Ksiądz Biskup Henryk został uroczyście powitany przez mieszkańców Trzcianki i Kładziewa staropolskim obyczajem, wypiekiem domowego chleba, a słowa pozdrowienia wraz z przepięknym bukietem polnych kwiatów przekazały Księdzu Biskupowi nasze parafianki Karolina i Beata:

„Czcigodny Księże Biskupie! Twoje odwiedziny są dla nas wielkim świętem i wielkim przeżyciem. Chcemy jako mieszkańcy Trzcianki i Kładziewa przywitać Cię na granicy naszej Parafii. Życzymy Ci, Księże Biskupie, pięknego dnia wśród parafian oraz radości ze spotkań z wiernymi”

       Ksiądz Biskup Henryk spotkanie z wiernymi rozpoczął od odwiedzin pobliskiej Szkoły Podstawowej, w której szczególnie poświecił czas dzieciom. Następnie udał się do wsi Nowinka, gdzie został ugoszczony w gospodarstwie Państwa Malewicz. Nabożeństwo czerwcowe Ksiądz Biskup Henryk odprawił w sąsiedniej wsi Jałówka., zaś o godzinie 17 w Kościele, Wspólnoty z naszej parafii – Koło Żywego Różańca oraz Ruch Światło – Życie miały zaplanowane spotkanie z Księdzem Biskupem, podczas, którego wierni usłyszeli, jak wielkie znaczenie i moc w codzienności ma modlitwa. Zakończeniem wizytacji biskupiej była Msza Święta sprawowana o godzinie 18, której przewodniczył Ksiądz Biskup. Ksiądz Proboszcz zdał relację z przebiegu wydarzeń z ostatnich pięciu latach, wspominając zasługi niedawno zmarłego Księdza Piotra Kirejczyka. Ksiądz Biskup podczas homilii podkreślił jak ważna, zwłaszcza w naszej parafii jest Maryja oraz wskazał na ważność i potrzebę kontynuowania i przekazywania tradycji naszych dziadków po to, aby wiara, którą jest w nas nie wygasła, a trwała i była żywa, oparta na prawdzie, a modlitwa była zawsze obecna w naszym życiu.

       Serdeczne podziękowania Ksiądz Proboszcz skierował do wszystkich zaangażowanym w pomoc przy wizytacji pasterskiej Księdza Biskupa Henryka Ciereszko: ministrantom, dziewczynom z chóru, panu organiście, Państwu Malewicz, nauczycielom i uczniom z Szkoły Podstawowej w Majewie, reprezentantom parafian, którzy witali Księdza Biskupa. Szczególne podziękowanie i wyraz wdzięczności za łączność braterską przekazane dla kapłanów, którzy uczestniczyli w nabożeństwie i wizytacji naszej Parafii: Księdzu Dariuszowi Sokołowskiemu, Księdzu Wojciechowi Wojtachowi oraz Księdzu Dziekanowi Stanisławowi Gniedziejko.
Wyrazy wdzięczności Ksiądz Proboszcz skierował również do Sylwii i Weroniki za tak ważna posługę w kuchni i przygotowanie przepysznych posiłków na ten szczególny dla naszej wspólnoty dzień.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z tej uroczystości.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.