Niedziela Zmartwychwstania – 21 IV 2019 r

1. Dziś następna Msza św. o godz. 9.00.

 

2. Jutro (22 IV) drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Msze św. według porządku niedzielnego (9.00, 11.00). Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

3. Dziękuję Wszystkim za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego.

 

4. Dziękuję Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego i Procesji Rezurekcyjnej, a więc Panu Organiście, Scholi, osobom śpiewającym, czytającym w czasie liturgii, ministrantom. Dziękuję Panom Mirkowi Błahuszewskiemu i Henrykowi Znorko za ofiarowany wosk na paschał, Panu Markowi Szyszko za podest pod paschał, Wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy, Kołom Żywego Różańca za ofiary na kwiaty i wielu innym Osobom za wszelką pomoc.

 

5. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez 8 dni (oktawa). Zachęcam do udziału w Mszach św. oktawy wielkanocnej oraz w Nowennie do Miłosierdzia Bożego – dziś po Mszy św. o godz. 9.00, a w następne dni po Mszy św. wieczornej, a w sobotę po mszy św. o 9.00. W piątek nie ma postu.

 

6. Za tydzień (28 IV) Święto Miłosierdzia Bożego – rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na CARITAS Archidiecezji Białostockiej.

 

7. We wtorek 23.04  proszę o odebranie Obrazu MB, następną Rodzinę z Jałówki ok 17.30.

 

8. We czwartek 25.04 kolejna konferencja duchowa w Roku Jubileuszowym. Temat – Modlitwa chrześcijańska. Wygłosi ją Ks. Kamil Dąbrowski, dyr. Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

 

9. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców z Chwaszczewa w sobotę 27.04

 

10.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.